Cześć! Mam na imię Sabina w świecie blogowym znana jako Marzycielka. Uwielbiam testować kosmetyki, czytać książki, oglądać filmy i robić zdjęcia. Jestem niepoprawną marzycielką. Z przyjemnością zapraszam Cię do mojego świata!Polecam

21/01
2016

10 książek, które chcę przeczytać w lutym/marcu :)

HEJ WSZYSTKIM! :)

                  Dzisiaj chcę Wam przedstawić 10 książek, które chciałabym przeczytać w najbliższym czasie. 
Na mojej liście znajduję się kilka nowości oraz kilka książek, które od dawna mnie kuszą. 
To takie moje "must read". A, że ostatnio mam niewiele czasu to postanowiłam ograniczyć się tylko do wybranych dziesięciu tytułów. Dużo książek dopiero będzie miało swoją premierę...

Kolejność przypadkowa! :)1. "Pięc sposobów na upadek" K.A. Tucker :)
Opis:
Pyskata, z wiśniowymi końcówkami blond włosów, Reese Mackay popełniła tak wiele błędów w swoim dwudziestokilkuletnim życiu, że wie już o nich chyba wszystko. Gdy jej krótkotrwałe, gwałtowne małżeństwo kończy się złamanym sercem, decyduje, że nadszedł czas na zmiany. Przeprowadza się do Miami z zamiarem ponownego startu i nawet całkiem dobrze by jej szło, gdyby nie mega upokarzająca jednonocna przygoda w Cancún z blond ochroniarzem imieniem Ben. Dzięki Bogu, że udaje jej się wsiąść do samolotu i zostawić za sobą tę katastrofę.
Futbolowe stypendium i imprezy w bractwie z seksownymi laseczkami? To część planu czarusia Bena Morrisa. Rozwalone kolano, które przekreśla karierę profesjonalnego futbolisty? Zdecydowanie nieplanowane. Na szczęście w parze z jego świetnym wyglądem oraz magnetyzmem idzie jego umysł. Po trzech długich latach studiowania prawa i pracy jako ochroniarz w Pałacu Penny, jest gotów zacząć dorosłe życie – aż w pierwszy dzień swojej nowej pracy trafia do biura tej zwariowanej, seksownej dziewczyny, którą poznał w Cancún. Tej, o której nie potrafi zapomnieć.
Gdyby Ben naprawdę był mądrym facetem, to trzymałby się z dala od Reese. Ona jest pasierbicą szefa, który bardzo wyraźnie zaznaczył, że biurowy romans to podstawa do zwolnienia z pracy. Problem w tym, że Ben uwielbia kłopoty, zwłaszcza gdy są aż tak pociągające.

2. "Dziesięć płytkich oddechów" K.A. Tucker :)
Opis:
Jak sobie poradzisz kiedy na Twoich oczach świat rozsypuje się na kawałki? Co zrobisz kiedy wszystko idzie źle? Kiedy ból rozsadza Twoją duszę?
Po prostu oddychasz. Dziesięć płytkich oddechów…

Kilka lat temu życie dwudziestojednoletniej Kacey Cleary rozpadło się na kawałki. Wraz z młodszą siostrą Livie, z biletami autobusowymi w kieszeni, wyruszają do Miami.
Goniąc za marzeniami i uciekając przed koszmarem, dziewczyny trafiają do apartamentowca niedaleko plaży. Rozpoczynają nowe życie.
I wszystko przebiegałoby zgodnie z planem, gdyby Kacey nie spotkała Trenta Emersona z mieszkania 1D.
Zamknięta w sobie Kacey nie chce niczego czuć. Tak jest bezpieczniej. Dla wszystkich. Jednak w końcu ulega, otwiera serce i zaczyna wierzyć, że może pozostawić za sobą koszmarną przeszłość, by zacząć od nowa.
Niestety okazuje się, że nie tylko Kacey kryje tajemnicę. Pozornie perfekcyjny mężczyzna ukrywa prawdę o wydarzeniach, których nie da się wybaczyć.
Odkryta przeszłość Trenta sprawi, że Kacey powróci w przerażający mrok i samotność.

Piękna powieść o bliznach, o których nie można zapomnieć, o winie, której nie da się odkupić i o światełku w tunelu, które sprawia, że nawet najbardziej poraniony człowiek szuka w sobie siły, która pozwoli mu wykonać dziesięć płytkich oddechów…

3. "Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins :)
Opis:
Najszybciej sprzedający się debiut dla dorosłych w historii brytyjskiego rynku. Co 6 sekund ktoś w Stanach Zjednoczonych kupuję tę książkę.
Miliony egzemplarzy sprzedanych na całym świecie.

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.

Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz przekonają się, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

4. "Mężczyzna doskonały" Jennifer Probst :)
Opis:
Biuro matrymonialne Happy Ending robi furorę w Verily, elitarnym osiedlu pod Nowym Jorkiem. Bryluje tam Kennedy Ashe, konsultantka i doradczyni o figurze i urodzie topmodelki, która sprosta każdemu wyzwaniu, nawet jeśli okaże się nim świeżo pozyskany klient Nate Ellison Raymond Dunkle, dziwak do sześcianu. Kennedy z koszmarnego niedołęgi zrobi najbardziej pożądane ciacho na małżeńskim rynku Verily. Stopniowo zauważa, że ona i Nate są do siebie niepokojąco podobni. Czy pójdzie za głosem serca? A może lęk skaże ją na samotność, zaś Nate właśnie dzięki niej znajdzie prawdziwą miłość i ułoży sobie życie… z inną kobietą?

5. "Początek mnie i Ciebie" Emery Lord :)
Opis:
Czuła i inspirująca opowieść o stracie i miłości.
Przekroczyć granice tego, co się zdarzyło i zacząć od początku, bo zawsze trzeba próbować…

Paige ma siedemnaście lat. Mówią o niej Dziewczyna, Której Chłopak Utonął. Chce żyć normalnie, pokonać lęki, ale nie potrafi znaleźć swojego miejsca w szkole i w domu. To się zdarzyło rok temu. Od tamtej pory Paige ma senne koszmary, boi się wody i chodzi na terapię. I mimo tragedii bardzo chce normalnie żyć. I ma poczucie winy, że tak bardzo tego chce.

Postanowiła, że w nowym roku szkolnym wróci do normalnego życia i przestanie być Dziewczyną, Której Chłopak Utonął. Robi listę: nowi znajomi, randki, imprezy, pływanie. Nawet upatrzyła sobie chłopaka. Jeśli zacznie z nim chodzić, wszyscy zobaczą, że z Paige już wszystko w porządku. A Ryan podoba jej się od dawna. Ale musi usiąść w jednej ławce z miłym dziwakiem Maxem, kuzynem Ryana, który jest nowy w ich szkole. Jej plan zaczyna się komplikować..

6. "Cztery" Veronica Roth :)
Opis:
Początek trylogii "Niezgodna".

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone było społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago.

Każdy szesnastolatek przechodził test predyspozycji, a potem musiał wybrać frakcję. Ten, kto nie pasował do żadnej, zostawał uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączył cechy charakteru kilku frakcji – jak Tris i Tobias - był niezgodny i musiał być wyeliminowany...

Szesnastoletni Tobias, syn przywódcy Altruizmu, dokonał swojego wyboru. Stał się Nieustraszonym o imieniu Cztery, by zacząć wszystko od nowa. I nie pozwolić, by strach zmieniał go w tchórza.

Teraz Cztery musi dowieść, że zasłużył na swoje miejsce wśród Nieustraszonych. Jego decyzje zaważą na losach innych nowicjuszy. A odsłonięte tajemnice zagrożą przyszłości - jego i całego społeczeństwa frakcyjnego.

Dwa lata później Cztery staje przed następnym trudnym wyborem. Wtedy spotyka Tris, która właśnie porzuciła Altruizm. Z nią droga do naprawienia ich świata może być łatwiejsza. Ale czy z nią Cztery może stać się znów Tobiasem?

7. "Trzynaście powodów" Jay Asher :)
Opis:
Po powrocie ze szkoły Clay Jensen znajduje pod drzwiami domu paczkę. Wewnątrz znajduje kilka taśm magnetofonowych, które nagrała Hannah, koleżanka z klasy. Dwa tygodnie wcześniej dziewczyna popełniła samobójstwo. Nagrania zawierają trzynaście powodów, które popchnęły ją do tego kroku. Clay jest jednym z nich...
Chłopak przez całą noc krąży po mieście, słuchając głosu Hannah. Dostrzega jej ból i osamotnienie, ale także poznaje prawdę o sobie i swoim otoczeniu. Uświadamia sobie, że nie da się cofnąć przeszłości, ani powstrzymać przyszłości...

Jay Asher opowiada historią z niesamowitą szczerością, która sprawia, że opisywana tragedia wydaje się jeszcze bardziej wstrząsająca.


8. "Kocham Nowy Jork" Isabelle Lafleche :)
Opis:
"Kocham Nowy Jork" to dynamiczna i wciągająca opowieść o nowoczesnej kobiecie, która zdobywa wielki świat.
Trzydziestoletnia Catherine, prawniczka z Paryża, rozpoczyna pracę w nowojorskim oddziale swojej firmy na Wall Street. Szybko przekonuje się, że praca w korporacji to ciągłe plotki i intryg. Złośliwe zlecenia koleżanek z pracy, drobne wpadki i podejrzane spojrzenia to codzienność biurowego życia. Jednak na wszystkie kłopoty jest rada. Jaka? Przede wszystkim optymizm i perfumy Diora, które zawsze nosi w torebce.
Książka Isabelle Laflèche to zabawny i przenikliwy portret życia karierowiczów z Manhattanu. Kanadyjska pisarka ukazuje kulisy Wall Street, miejsca intryg i nieczystych zagrań. Sama autorka przez wiele lat pracowała jako prawniczka w Nowym Jorku, jednak postanowiła rzucić karierę bizneswoman. Dziś pisze książki i artykuły poświęcone kulturze i modzie.

9. "Kocham Paryż" Isabelle Lafleche :)
Opis:
Catherine, bohaterka bestsellerowej powieści “Kocham Nowy Jork” wraca do rodzinnego miasta. W Paryżu czeka na nią wymarzona praca w domu mody Christiana Diora, ukochany Antoine i stęskniona maman. Świat znów należy do niej, wystarczy jedynie upewnić się, co aktualnie nosi się w mieście miłości i voilà!
Czy aby na pewno? Catherine dzięki nowej pracy pozna świat mody niejako od podszewki. Listy i telefony z pogróżkami, potyczki z oszustami, do tego coraz bardziej wymagający związek – przed bohaterką kolejne, nie lada wyzwania. “Kocham Paryż” kanadyjskiej pisarki Isabelle Laflèche to energetyzująca podróż do świata haute couture pełnego luksusu. I bezwzględnych fałszerzy.


10. "Na zakręcie" Nicholas Sparks :)
Opis:
Opowieść o dwojgu ludzi, którzy na nowo nauczyli się kochać i cieszyć życiem.

Miles i Sara musieli pokonać w swoim życiu wiele zakrętów. On jest wdowcem samotnie wychowującym syna, ona – rozwódką. Wydawało się, że jedno drugiemu przywróciło wiarę w szczęście, że oboje odnaleźli wreszcie drogę do szczęśliwej przyszłości. Tymczasem okazuje się, że są złączeni szokującą tajemnicą, która zmusi ich do przemyślenia na nowo wszystkich wyborów. I podjęcia następnych – które mogą złamać im serca.

Jak zakończy się romans Milesa i Sary? Czy przeszłość na zawsze ich rozdzieli?Mam nadzieję, że  nie zanudziłam Was tą listą... Koniecznie napiszcie mi czy też robicie takie listy oraz czy jakieś książki z mojej listy czytaliście, które polecacie albo odradzacie??:) Piszcie chętnie się dowiem... 


BLOGOWE KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE :D
Piszcie śmiało :)
Do następnego :*
Pozdrawiam,


     

Komentarze

 1. Czytałam jedynie "Dziesięć płytkich oddechów", a "Pięć sposobów na upadek" to jest 5 część, więc lepiej ją kiedy indziej przeczytaj ;)
  Czce przeczytac z Twojej listy "Dziewczynę z pociągu" i "Trzynaście powodów".
  Ja mam taką listę jedynie na lubimyczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna część po "Dziesięć płytkich..." to "Jedno małe kłamstwo" :)
   A lubimyczytać polecam, jest bardzo przydatne. Możesz sobie zaznaczyć jakie ksiązki chcesz przeczytaś, jakie przeczytałaś i je ocenić, a nawet wystawić swoje opinie. Jest bardzo przydatne kiedy szukasz jakiejś książki :)

   Usuń
 2. Sporo interesujących pozycji, nie wiedziałabym od której zacząć :)


  Kochana klikniesz w linki u mnie na blogu :
  http://rzetelne-recenzje.blogspot.com/2016/01/nowosci-czyli-zamowienia-z.html
  Z góry dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziewczynę z pociągu i Cztery i ja muszę przeczytać :) Na razie jednak męczę Wiedźmina, bo ostatnio czytanie książek znowu idzie mi bardziej opornie :C

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam żadnych z tych książek, ostatnio skupiam się na innej tematyce. Kilka mnie zainteresowało, może sięgnę po nie żeby zmienić tematykę :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam "Dziewczynę z pociągu". Czasami zapisuję sobie tytuły jak mi się coś spodoba

  OdpowiedzUsuń
 6. ''Dziewczyna z pociągu '' też mam zamiar przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Poluje na dzięwczynę z pociągu !
  Mam nadzieję , że Ci się uda zrealizować swój cel :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziennik płytkich oddechów brzmi ciekawie. =)

  OdpowiedzUsuń
 9. Powodzenia w czytaniu ! Ja to bym chciała chociaż jedną książkę przeczytać. Niestety przy dziecku nie jest to takie łatwe

  OdpowiedzUsuń
 10. Żadnej z tej pozycji nie znam ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znam tych ksiażek niestety. Obecnie u mnie króluje literatura wychowawcza :D

  OdpowiedzUsuń
 12. znam jedynie dziewczyn z pociągu ale byłam nią lekko rozczarowana bo niestety odgadłam zakończenie,a to jest słabe:)

  OdpowiedzUsuń
 13. oj żadnej publikacji nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Na zakręcie i dziewczynę z pociągu chcę i ja :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Trzynaście powodów i dziewczyne z pociągu chętnie sama bym przeczytała :D choć bardziej i tak za mną chodzi plaga samobójców

  OdpowiedzUsuń
 16. wszystkie z chęcią bym przeczytała!

  OdpowiedzUsuń
 17. Moja koleżanka właśnie czyta "Dziewczynę z pociągu" :)

  OdpowiedzUsuń
 18. przeczytalabym wszystkie tylko ciągle brakuje mi czasu :/

  OdpowiedzUsuń
 19. Cztery i dziewczynę z pociągu też bym chciała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie znam żadnej z tych książek, ale po przeczytaniu o nich kilka dla siebie wypatrzyłam.

  OdpowiedzUsuń
 21. Kilka z tych pozycji do mnie przemawia. ;]

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo ciekawe propozycje. Upatrzyłam sobie "Dziewczynę z pociągu", zwłaszcza, że już koleżanka wcześniej mi ją polecała :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Czytałam dziewczynę z pociągu i polecam. Ja chcę przeczytać ,,Cztery"!

  OdpowiedzUsuń
 24. Sama chciałabym znaleźć więcej czasu na książki, mam nadzieję że wkrótce mi się to uda ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. kojarze tylko dziewczyne z pociagu :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Z Twojej listy czytałam tylko Dziewczynę z pociągu ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie zanudzi£aś :)
  "Dziewczynę z pociągu" też mam na liście, dopisuję jeszcze "Pięć sposobów..." :)))

  OdpowiedzUsuń
 28. Czytałam 'Dziesięć płytkich oddechów' a 'Pięć sposobów na upadek' mam na swojej liście książek do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Książki Sparks'a uwielbiam i obecnie nic innego nie czytam :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Żadnej publikacji nie czytałam :( Moim wyzwaniem na ten i kolejne miesiące są książki: Jane Austen, Emily Bronte i Thomas Hardy. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 31. ,,Dziewczynę z pociągu" też mam w planach!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuje Wam za wszystkie komentarze i odwiedziny mojego bloga :) Zachęcam Was do obserwowania! :) Wpadajcie częściej :) Trzymajcie się! :) Czasami czas nie pozwala odpowiedzieć na wszystkie od razu, ale czytam wszystkie na bieżąco i bardzo się cieszę z każdego :)
Zgodnie z rozporządzeniem RODO zostawiając komentarz zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych.